zobacz.slask.pl   
¦LˇSKI SERWIS INTERNETOWY   
Fusbal - robota, jak koľdo inkąo


Nie jestem kibicem i nie zamierzam nim być. Wręcz przeciwnie, uważam, że ogl±danie fusbalu to zajęcie typowo męskie, podobnie jak na przykład przepychanie zapchanego kibla i takim też powinno pozostać. Tak więc nie wzbudziło mojego większego zainteresowania to, co się działo na boisku podczas meczu Polska - Niemcy, ale narodowa dyskusja, która rozpętała się poza nim – owszem.

A wszystko przez tego biednego – Bogu ducha winnego chłopaka - Podolskiego, który nigdzie nie może się poczuć, jak u siebie. W polskiej reprezentacji go nie chcieli, chociaż on bardzo chciał, bo Niemiec, czyli wróg (Polskę na boisku może reprezentować Murzyn, ale – broń Boże - Niemiec!). W Niemczech z kolei bardzo go chc±, ale on nie, co demonstruje olewaj±c ¶piewanie ich hymnu. Współczuję mu bardzo.

Kto¶ napisał w Internecie, że powinno się pozbawić go polskiego obywatelstwa. Naprawdę tego nie rozumiem. Facet jest zawodowym piłkarzem, czyli profesjonalnie gra w piłkę, a to polega między innymi na strzelaniu bramek. Praca, jak każda inna. A może powinno się odbierać obywatelstwo wszystkim zatrudnionym w zagranicznych koncernach? Przecież ciężko pracuj±c na swój sukces, graj± w obcej drużynie. I to dla polskich firm stanowi± konkurencję strzelaj±c im niejedn± bramkę w ostrym starciu na rynku.

Zreszt± pewnie autor tej „patriotycznej” propozycji (jak większo¶ć jemu podobnych) sam jeĽdzi japońskim autem, nosi włoskie ciuchy i s±czy francuskie wino. Ale raz na jaki¶ czas zasiada z kumplami w czerwono-białych szalikach i czapkach przed telewizorem, popija Tyskie i odstawia patriotyczn±, biało-czerwon± szopkę. A jak obali parę piw, to może i uroni łzę nad ciężkim losem swojego zespołu, a potem sponiewiera w Internecie jakiego¶ piłkarza z wygrywaj±cej drużyny.

„Mo noga, jak podolski zúodĽyj” – godo ¶e u mje na kogo¶, fto mo srůgo ąúapa. Po meczu Poska - Niemcy to powiedzenie nabrało nowego wymiaru. Bo noga Podolskiego rzeczywi¶cie jest wyj±tkowa, a wła¶ciwie wyj±tkowo sprawna. W dodatku Podolski, jak się okazało to rzeczywi¶cie złodziej, bo strzelaj±c dwa gole, skradł Polsce cenne punkty w walce o mistrzostwo. Ale pomimo żalu polskich kibiców, należy mu się uznanie za dobrze wykonan± robotę, a nie potępienie jak chcieliby niektórzy.16.06.2008
frela
Inne artykuły FreliFrela je blank ¦lůnzočkům. Je wychowano, wyučůno a ńyma gańby, coby pedĽeć jako my¶li na koždy tymat. Důma mo druk do ¶lůnskij kuchńe. Ńy jyno rada waři, nale tyž sama uo tym piše.
Bez pjyrše ¶tyry wpisy blog rychtowała frela s Pjekor, a terozki rychtuje frela spod Raćiborza. Podziwejće se!
   Mówimy po ¶l±sku! :)
O serwisie  |  Regulamin  |  Reklama  |  Kontakt  |  © Copyright by Z¦ 05-21, stosujemy Cookies         do góry