zobacz.slask.pl   
¦LˇSKI SERWIS INTERNETOWY   
Balet Męski z Sankt Petersburga
- ¶wiatowy fenomen w ¦l±sku!


W maju będziemy mieli okazję podziwiać niesamowity występ Państwowego Baletu Męskiego z Sankt Petersburga, który wyrusza na ¶wiatowe, pożegnalne tourne. Honorowy Artysta Rosji, Walerij Michajłowski postanowił zawiesić działalno¶ć Baletu, a podczas majowej trasy odwiedzić kraje, których publiczno¶ć najbardziej zapadła w pamięci artystów.

Państwowy Balet Męski z Sankt Petersburga od piętnastu lat znajduje wielbicieli w różnych zak±tkach ¶wiata. Nie ma osoby, która po obejrzeniu spektaklu z ich udziałem, pozostaje obojętna. Zjawisko, jakim s± muskularni mężczyĽni tańcz±cy na czubkach palców, zawsze i wszędzie wzbudza wielkie emocje. Ich fenomen polega na tym, że wykonuj± oni nie tylko role męskie, ale również słynne partie kobiece z klasycznego repertuaru baletowego. W repertuarze baletu można odnaleĽć fragmenty najlepszych przedstawień baletowych m.in. "Dziadka do orzechów" czy taniec małych łabędzi z "Jeziora Łabędziego" Piotra Czajkowskiego.

Dla czytelników Zobacz.Slask.pl mamy 4 bezpłatne bilety na widowisko w Rybniku. Aby je zdobyć prosimy do 15 maja 2007 przysłać na adres konkurs@zobacz.slask.pl odpowiedĽ na poniższe pytanie:

Jak po ¶l±sku brzmi nazwa Baletu Męskiego z Sankt Petersburga:
a) BALET MYNSKI ZE PETERSBURGA
b) BALET SYNKÓW Z PETERSBURGA
c) CHOPSKI BALET S PETERSBURGA

W¶ród osób, które odziel± prawidłowej odpowiedzi, zostan± wylosowane 4 osoby, na których adres pocztowy zostan± przysłane bilety.

Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ujawnienie w przypadku zwycięstwa swojego imienia i miejscowo¶ci na stronie internetowej wymieniajacej zwycięzców konkursu.


Program przedstawienia

Pierwsza połowa przedstawia autorsk± pracę Andreja Iwanowa (USA) "Mężczyzna &....". Jest to zbiórka wszelakich rodzajów rytmów oraz stylów: od tango do brejka, futurystyczne skupisko, które nagle przekształca się w doskonał± kompozycję, w której s± przeplecione szczę¶cie i miło¶ć, strach i gniew, marzenia oraz nadzieje. Energia, nastrój oraz emocje w danym przedstawieniu sprawiaj±, że spektakl ogl±da się na jednym tchu! Kostiumy, w których występuj± tancerze, zostały zaprojektowane przez słynn± "rosyjsk± amerykankę" Tatianę Kudrijawcjewa, która tworzy stroje największym gwiazdom rosyjskiej estrady, tak że kostiumy s± w równiej mierze niesamowite, jak i sam spektakl.
Na widzów w drugiej połowie czeka wybuchowa mieszanka z klasycznych aranżacji ¶wiatowych choreografii "Ach, te arcydzieła..." ("Pół żartem, pół serio"):
- Krein, wariacja Laurencii z baletu "Laurencija" choreografia Ciebukian
- "Panienka i chuligan" Szostakowicza, choreografia Bojarskij
- "Ruska" Czajkowskiego, choreografa Gorskij
- Pa-de-de z baletu Pugniego "Esmeralda", choreografia Petipa
- Żełobinski "Cygański taniec" , choreografa Gorskij
- Minkus Pa-de-de z baletu "Don Kichot", choreografa Gorskij
- Saint-Saens "ŁabędĽ", choreografia Fokin
Ale i tutaj na widzów czekaj± niespodzianki!


"To co sprawiło, że spektakl był tak fascynuj±cy, to momenty, w których arty¶ci wykonywali tradycyjn± choreografię w sposób uwydatniaj±cy ich technicznie doskonałe przygotowanie klasyczne. Momenty komiczne spektaklu to układ choreograficzny zaprojektowany dla filigranowych baletnic a wykonany przez silnych muskularnych mężczyzn"
The New York Times (USA)


Trasa baletu w ¶l±skich miastach:
2007.05.12 Ostrava
2007.05.21 Jelenia Góra
2007.05.24 Bielsko-Biała
2007.05.26 Rybnik

Ceny i punkty sprzedaży biletów w ¦l±sku:
Jelenia Góra (130 zł, 90zł, 70 zł):
  Teatr 075 64 28 130
Bielsko-Biała (130 zł, 100 zł):
  Info Sarni Stok 828 30 77
  Księgarnia "Klimczok" 816 57 48
  CH "Biała" (33) 816 54 48
  www.ebilet.pl
Rybnik (110 zł, 80 zł):
  Rybnickie Centrum Kultury (32) 42 22 320
Ostrava:
  www.ticketpro.cz

Paweł Wróbel / za: M. Krz±kała  więcej

   Więcej:
  • Wygraj w konkursie!
  • Reklama na 4 województwa
  • Patronat medialny

  •    Mówimy po ¶l±sku! :)
    O serwisie  |  Regulamin  |  Reklama  |  Kontakt  |  © Copyright by Z¦ 05-19, stosujemy Cookies         do góry