zobacz.slask.pl   
¦LˇSKI SERWIS INTERNETOWY   
YAMATO - bębniarze z Japonii!

Po ogromnych sukcesach i zdobyciu uznania na całym ¶wiecie bębniarze Yamato już w maju zaprezentuj± w ¦l±sku swój nowy program - "SHIN-ON - Rytm serca". Występ Yamato - bębniarzy z Japonii to niezwykłe poł±czenie odgłosów bębnów z dĽwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Yamato wspaniale interpretuj± muzyczne tradycje, które od wieków zwi±zane s± z kultur± i religi± Kraju Kwitn±cej Wi¶ni.

Dla czytelników Zobacz.Slask.pl mamy 4 bezpłatne bilety na koncert w Zabrzu. Aby je zdobyć prosimy do 15 maja 2007 przysłać na adres konkurs@zobacz.slask.pl odpowiedĽ na poniższe pytanie:

CO OZNACZA SŁOWO YAMATO?

W¶ród osób, które odziel± prawidłowej odpowiedzi, zostan± wylosowane 4 osoby, na których adres pocztowy zostan± przysłane bilety.

Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ujawnienie w przypadku zwycięstwa swojego imienia i miejscowo¶ci na stronie internetowej wymieniajacej zwycięzców konkursu.


Informacje o YAMATO

YAMATO wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków zwi±zane s± z kultur± i religi± Kraju Kwitn±cej Wi¶ni. Idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Przedstawienie, podczas którego bębniarze posługuj± się kilkoma tuzinami bębnów, o ¶rednicy sięgaj±cej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest niesamowitym przeżyciem. Fantastyczne show jakie prezentuj± absorbuje tak± ilo¶ć energii artystów, że potrzebuj± oni 12 godzin wypoczynku aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, w¶ród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycaj± i oczarowuj± publiczno¶ć rytmem, choreografi± i dĽwiękiem. Dzięki poł±czeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy YAMATO oferuj± widzom niezwykł± różnorodno¶ć. Niesamowita energia, akrobacje i humor graj±cych wraz z kolorowymi, autentycznymi japońskimi strojami uzupełniaj± to niezwykłe widowisko.

Grupa, od czasu powstania, w roku 1993, występowała na całym ¶wiecie daj±c juz ponad 1.500 występów. W 1998 r. bębniarze z YAMATO wyst±pili na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu. Za swój występ odebrali nagrodę Fringe Award, a magazyn "The Scotsman" pisał o nich, że "w sposób niezwykły ł±cz± energię szalonych rockmanów z duchowo¶ci± Dalekiego Wschodu". Jak sami przyznaj±, najważniejsze dla nich jest przekazanie publiczno¶ci ogromnej energii drzemi±cej od wieków w "sercach" tradycyjnych bębnów. Podczas każdego show zespół wyczarowuje brzmienia, od których drż± podłogi, sufity i ¶ciany sal koncertowych. Niesamowity nastrój widowiska stwarza także gra ¶wiateł i fenomenalne rozstawienie instrumenów, dzięki czemu publiczno¶ć doskonale wie, z którego instrumentu wypływa przewodnie i energetyzuj±ce brzmienie. Ten kilkunastoosobowy organizm gra, krzyczy i tańczy pozostawiaj±c niezapomniane wrażenie na zachwyconej publiczno¶ci.


"Yamato stworzył nie tylko spektakl muzyczny, ale również ucztę dla oczu, podczas której arty¶ci wręcz zarażali swoj± energi± publiczno¶ć."
Goudse Courant


Trasa YAMATO w ¶l±skich miastach:
2007.05.22 Wrocław (godz. 19.00, Hala Ludowa)
2007.05.31 Zabrze (godz. 19.00, Dom Muzyki i Tańca)

Ceny i punkty sprzedaży biletów w ¦l±sku:
Wrocław (140 zł, 110 zł, 90 zł, 70 zł)
  koordynator 071 361 78 16, 603 352 956
  Hala Ludowa (71) 347 51 17,16
  kasa "22" 343 73 99
  www.ticketpro.pl
  www.ebilet.pl
Zabrze (140 zł, 110 zł, 90 zł, 70 zł)
  Dom Muzyki i Tańca 032 271 56 41,42
  Gliwice: Salon "Czas" 032 231 02 46
  www.ticketpro.pl
  www.ebilet.pl

Paweł Wróbel / za: M. Krz±kała  więcej

   Więcej:
  • Wygraj w konkursie!
  • Reklama na 4 województwa
  • Patronat medialny

  •    Mówimy po ¶l±sku! :)
    O serwisie  |  Regulamin  |  Reklama  |  Kontakt  |  © Copyright by Z¦ 05-19, stosujemy Cookies         do góry